HANY - nábytek,matrace
NÁKUPNÍ KOŠÍK
0 produkt(ů) 0,-
Kontakt
HANY NÁBYTEK
HRADEC KRÁLOVÉ

obchodní dům DON
Hradec Králové
tel.: 603 466 367
hradec@hany.cz

HANY NÁBYTEK JIČÍN
Husova 218 (pěší zóna)
Jičín
tel.: 493 533 393
jicin@hany.cz

Showroom JITONA
Hradec Králové

Gočárova 1517
Hradec Králové
mobil.: 733 117 851
jitona@hany.cz

HANY - dětské centrum
HRADEC KRÁLOVÉ
Čelakovského 501 (pěší zóna)
Hradec Králové
mobil: 603 805 155
detske@hany.cz

hany@hany.cz
www.hany.cz
Úvodní stránka » Sortiment » sedací soupravy » Informace k používaným potahovým látkám

Co víme o potahových látkách?

CO VÍME O POTAHOVÝCH LÁTKÁCH?

PotahyTyto materiály jsou klasickým příkladem netkané textílie. Základem je plátnová tkanina s převyšujícím procentem bavlny, na kterou je do vrstvy akrylátového pojiva nanášen v elektrostatickém poli nylonový vlas. Z primární výroby vychází podkladový materiál bílý s různou délkou vlasu a dále se pak upravuje a zušlechťuje. Tyto látky lze barvit, potiskovat, brousit nebo gaufrovat, tzn. tisk různých ornamentů do povrchu. Většina produkce těchto látek pochází z USA, Španělska, SRN a Itálie, kde mají dlouholeté zkušenosti a je zde i garance nejvyšší kvality. Navíc u těchto renomovaných firem pracují s prvotřídními designéry, kteří dohlížejí na výrobní proces, jež je složitou a investičně velice náročnou záležitostí. Názor, že syntetické potahové látky vycházejí z módy, je zcela mylný, protože těžko budou nahrazeny něčím, co lze při relativně příznivé ceně tohoto materiálu nahradit materiálem přírodním. Výhody těchto materiálů spočívají zejména v bezkonkurenční údržbě, v parametrech předurčujících tyto látky i pro použití na frekventovaných místech, v prakticky neomezené škále barev a vzorů. Na rozdíl od klasicky tkaných látek, kde bývá rozdíl v druhu a poměru zastoupených surovin, jsou tyto materiály vždy stejné a stejně se i udržují.

Stručný průvodce udržování potahových látek:

  • při znečištění potahových látek používejte slabý roztok mýdla, suché pěny nebo neagresivního prášku, nejlépe však speciální přípravky pro čalouněný nábytek, které lze zakoupit ve specializovaných prodejnách drogerie
  • vždy dodržujte návod k použití od výrobce přípravku, zejména poměr ředění, látku nikdy nenamáčejte a nedřete!
  • nepoužívejte chemická rozpouštědla (benzín, toluen a ředidla) ani podobné přípravky, které by mohly způsobit odbarvení potahové látky a vést k trvalému zničení
  • orientační průvodce odstraňováním skvrn: skvrny od vína, kávy, piva, čokolády odstranímeaplikováním čistícího prostředku rozpuštěného ve vlažné vodě vmačkáváním, nikoliv dřením!, vymačkáváním přípravku houbou nebo savým bezbarvým ubrouskem vodu odstraníme a vysušíme.

Nezbytnou součástí kvalitního nábytku je nešpinivá úprava, která výrazně zvyšuje užitnou hodnotu potahové látky. Podle Vašeho přání je možné tuto úpravu aplikovat i na Váš výrobek, a to již při objednání, nebo po zakoupení sedací soupravy. Tato úprava je tekutá, netoxická a zdravotně nezávadná emulze, která zabraňuje zašpinění látek a tvoří ochranu každého, jednotlivého vlákna tkaniny. Jedná se o nástřik neviditelný, nelze jej poznat dotekem ani čichem. Látka zůstává i po ošetření prodyšná jako před aplikací.

Při poškození potahového materiálu jakýmkoliv chemickým prostředkem (rtěnka, oční stíny, barva apod.) kontaktujte naši společnost, kde Vám doporučíme profesionální firmu, která Vám poradí, případně odstraní nežádoucí látky z Vašeho výrobku.